Žádosti, nástup na koleje, opatření COVID-19, úřední hodiny a kontakty ve šk. roce 2021/2022

Úterý 31. srpen 2021, 14:10

Úřední hodiny, kdy je možné podepsat smlouvu a nastěhovat se:

Nástup studentů k ubytování na koleje Univerzity Palackého v Olomouci pro akademický rok 2021/2022 proběhne v jednotlivých ubytovacích lokalitách v následujících řádných termínech a
době:

. 09. – 17. 09. 2021 v době od 07:00 – 14:00 hod. vždy jen v pracovní dny,
19. 09. 2021 (neděle) v době od 14:00 – 20:00 hod.

Nástup na kolej 17. listopadu je možná nejdříve 19. 9. 2021 vzhledem k dokončující se rekonstrukci. Dříve to bohužel z technický důvodů není možné. Děkujeme za pochopení.

Kontakty na ubytovatelky (referentky) jednotlivých kolejí:

Alena Halabicová pro koleje 17. Listopadu, Šmeralova, B. Václavka

• alena.halabicova@upol.cz
  • tel.: 585 63 8026
  • kancelář: místnost č. 1.12 v přízemí na koleji Šmeralova
  • Šmeralova 1084/6, 779 00 Olomouc

Markéta Šmolcová pro koleje Gen. Svobody, J.L. Fischera, Chválkovice

• marketa.smolcova@upol.cz
  • tel.: 585 63 8025
  • kancelář: místnost č. C.1.13 v přízemí na koleji Gen. Svobody
  • Šmeralova 1122/12, 779 00 Olomouc

Radka Látalová pro koleje Neředín I, II, III, IV, E. Rošického

• radka.latalova@upol.cz
  • tel.: 585 63 8883
  • kancelář: místnost č. A.1.23 v přízemí na koleji Neředín II
  • U Letiště 786/14, 779 00 Olomouc

Více podrobných informací naleznete na v příkazu ředitele SKM UP č. 5 / 2021: Organizace ubytovacího řízení pro akademický rok 2021/2022.

Žádosti se podávají elektronickou formou v ubytovacím systému ISKAM. Stávající studenti postupují přes přihlášení k Portálu UP, pak "dlaždice" Koleje/ISKAM. Studenti nastupující do prvních ročníků se přihlašují přímo na adrese https://iskam.upol.cz (použijí menu "Odkazy" a  "Přihlášení uchazečů"). Podrobnější informace o ubytovacím řízení (jak podat žádost, zvolit pokoj, zaplatit atd.) jsou k dispozici ZDE.

Informace o jednotlivých kolejích (umístění, kapacita, vybavenost atd.) naleznete ZDE.

UPOZORNĚNÍ: smlouvy budou uzavřeny do 30. 6. 2022 s možností ukončení ke dni 19. 6. 2022 v případě konání Her X. letní olympiády dětí a mládeže pořádané Olomouckým krajem společně s Českým olympijským výborem pod záštitou Univerzity Palackého v Olomouci. Smlouvy na kolejích v Neředíně na NII a NIII budou uzavřeny do 30. 6. 2022.

COVID-19 OPATŘENÍ:

opatřením ministerstva zdravotnictví ze dne 20. 8. 2021 je mj. vysokým školám nařízeno:

vysoká škola poskytne ubytování studentům vysokých škol v ubytovacích zařízeních vysokých škol pouze za podmínek, že se ubytovaní studenti prokáží jednou ze skutečností:

1. národní certifikát o provedeném očkování nebo certifikát o provedeném očkování vydávaným podle nařízení Evropské unie (od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců),
  2. laboratorní potvrzení onemocnění covid-19 (ne starší než 180 dní),
  3. test RT-PCR s negativním výsledkem na přítomnost viru SARS-CoV-2 (ne starší než 7 dní),
  4. antigenní test (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem (ne starší než 72 hodin).

Výše uvedené skutečnosti jsou studenti povinni prokázat před zahájením ubytování a ubytovací zařízení vysokých škol je povinno prokázání kontrolovat. Studentovi, který neprokáže splnění podmínek, není umožněn vstup do ubytovacího zařízení vysoké školy.

Splnění podmínek dle bodů c) a d), tj. test RT-PCR a antigenní test (RAT) studenti prokazují každých 7 dnů.

Ve společných prostorách je nutné nosit roušky s účinností alespoň 94 procent (například respirátor třídy FFP2 či KN95 a vyšší, nanorouška, nanošátek apod.) a dodržovat rozestupy nejméně 2 metry.

Při nedodržování požadovaných opatření (např. při neprokázání testu) může dojít k vyloučení z kolejí (ukončení smlouvy).

Máte příznaky?

V takovém případě se prosím obracejte na svou vedoucí kolejí.

Jste zahraniční student?

Univerzitní koleje disponují omezenou kapacitou karanténních pokojů. Pobyt na karanténním pokoji je zpoplatněn dle platného ceníku. V případě nedostatečné kapacity karanténních pokojů si karanténní pokoj zajišťuje student vlastní cestou v jiném ubytovacím zařízení.