Koleje a menzy vás vítají v novém semestru

Pondělí 5. únor 2024, 12:19

Milé studentky, milí studenti, naši vážení klienti,

vítejte v letním semestru na kolejích a v menzách Univerzity Palackého v Olomouci. Stejně jako doposud se budeme snažit vytvořit co nejlepší podmínky pro vaše studium.

V našich menzách vám pro pravidelnou a vyváženou stravu můžeme nabídnout širokou škálu pokrmů včetně bezlepkových i vegetariánských či veganských. Každý všední den si můžete vybrat z několika jídel, a to i týden předem prostřednictvím objednávkového systému. Novinky v naší nabídce poznáte podle piktogramu „NEW“. Jako studenti UP máte cenu za jídlo sníženou o státní dotaci. Naše jídelny na 17. listopadu, v Holici, Neředíně, na rektorátu i lékařské fakultě jsou tady pro vás. Pokud budete přeci jen s něčím nespokojeni, neváhejte nám dát vědět v online knize stížností, pokusíme se udělat maximum pro včasnou nápravu. K dispozici jsou vám také bistra FreshUP, kde můžete zakoupit řadu námi vyrobených pokrmů, a to v budovách právnické, přírodovědecké, pedagogické a filozofické fakulty i v areálu Holice. Všechny potřebné informace o stravování najdete na našich stránkách v sekci menzy, novinky či aktuální informace najdete vždy na hlavním webu SKM či na Facebooku.

Pro naše studenty zajišťujeme také pohodlné ubytování v 11 budovách kolejí UP, které se snažíme udržovat v co nejlepším stavu a jejichž vybavení neustále rozšiřujeme. V řadě z nich můžete využít společné kuchyňky, prádelnu, studovnu, hudební místnost, posilovnu či pingpongový stůl. Vše o ubytování na Univerzitě Palackého včetně přehledného srovnání služeb a vybavenosti jednotlivých budov naleznete na webu SKM v sekci koleje. Pokud budete mít při pobytu na kolejích jakýkoliv problém, obraťte se na referentku nebo vedoucí vaší koleje. Rádi vám poradí také studenti z Kolejní rady UP.

Vážení studující, přejeme vám s celým kolektivem dvou set zaměstnanců a zaměstnankyň Správy kolejí a menz úspěšné studium a spokojený pobyt v Olomouci.

Libor Kolář
ředitel Správy kolejí a menz UP