Omezený přístup na koleje od pondělí 21. 12. 2020

Středa 16. prosinec 2020, 0:36

Vážení studenti,

v souladu s nařízením vlády jsou koleje UP od pondělí 21. 12. 2020 otevřeny opět v omezeném režimu. Čeští studenti nejen prvních ročníků nemohou nadále pobývat na kolejích kromě těchto výjimek dle opatření PES stupně 4 (61-75) pro oblast školství: „OSTATNÍ vysokoškolské koleje – Ano, pro žáky/studenty v prezenční výuce a žáky/studenty, jimž byla vládou uložena pracovní povinnost podle krizového zákona.“ Výjimka se týká i zahraničních studentů a studentů bez možnosti bydlet mimo koleje. V takovém případě je nutné podepsat prohlášení o ubytování u své referentky.

Studenti 1. ročníků, kteří nastoupili z depozitu zpět na koleje a chtějí si nadále nechat na pokoji věci, mohou platit 50 % kolejného za podmínky, že dají klíče do depozitu své reference osobně nebo je zašlou doporučeně na adresy níže uvedené do konce prosince 2020 (ke klíčům dopište své jméno, kolej a číslo pokoje):

• Univerzita Palackého v Olomouci Správa kolejí a menz: Šmeralova 12, Olomouc, 77900 (kolej Generála Svobody, J. L. Fischera, Chválkovice)
  • Univerzita Palackého v Olomouci Správa kolejí a menz: Šmeralova 6, Olomouc, 77900 (kolej Bedřicha Václavka, 17. listopadu, Šmeralova)
  • Univerzita Palackého v Olomouci Správa kolejí a menz: Šmeralova 12, Olomouc, 77900 (kolej Neředín 1, 2, 3, 4 a Evžena Rošického)

Studenti 1. ročníků mohou ukončit ubytování bez výpovědní lhůty do konce prosince 2020. Od ledna 1. 1. 2021 bude výpovědní lhůta pro všechny studenty dle smlouvy.