Menza připravila občerstvení na Ceny rektora

Foto: Vojtěch Duda
Čtvrtek 16. únor 2023, 10:29 – Text: gsd

Na završení slavnostní atmosféry úterního vyhlášení tradičních Cen rektora Univerzity Palackého se podílela také univerzitní menza, když pro účastníky ceremoniálu připravila po předání ocenění lehké slavnostní občerstvení. Příprava stolů pro devadesát hostů začala už v šest hodin ráno, kdy se začínaly péct tyčinky z listového těsta a chystat chuťovky v podobě kanapek. V prostorách malé auly pedagogické fakulty pak byly nachystány plné stoly s chlebíčky, koláčky či ovocem, samozřejmostí byly skleničky s vínem, káva a voda s citronem a mátou.

Standardně menza UP zajišťuje řadu drobnějších občerstvení na zasedáních akademických orgánů univerzity jako například Správní rady, Vědecké rady či Akademického senátu. Z externích cateringových akcí ji v nejbližších týdnech čeká například zajištění občerstvení na akci Orion day pro 500 osob, catering pro týdenní konferenci Zemské knihovny či jídelní servis pro festival vojenských orchestrů. V rámci velkých univerzitních akcí se v dubnu rýsuje také rozsáhlá spolupráce s festivalem Academia Film Olomouc či zajištění stravování na celonárodní konferenci Noci vědců, kterou bude Olomouc letos hostit.