Dormitory accommodation requests for the school year 2018/2019 (for 2nd/3rd/4th... year students)

Středa 11. duben 2018, 14:13 – Text: skm

Apply online for your accommodation from the system ISKAM: login from the Palacký University Portal http://portal.upol.cz

After successful login, select tile “Dormitory / ISKAM".
In the ISKAM menu choose English "
Request for accommodation" and choose the beginning of your accommodation and your preferred dormitory (assigned and preferred).

Till 15. 4. 2018 it is possible to book only the room where the student is now accommodated. Reservation without limitations will be possible from 16. 4. 2018. In case of problems or questions, please contact us at koleje@upol.cz.