Kampus Envelopa

V areálu se nachází pět kolejí (tři bezbariérové), menza 17. listopadu a Šmeralova. Součástí kampusu je také Přírodovědecká a Právnická fakulta UP. V těsné blízkosti najdete Pedagogickou, Filozofickou a Cyrilometodějskou teologickou fakultu UP. Centrum města je vzdálené cca 5 minut jízdy tramvají nebo pěšky. Z nádraží jste v kampusu po 15 minutách chůze, případně za 5 minut tramvají. V kampusu dále najdete i tři sportovní hřiště (antuka, asfalt), venkovní šachy, pétanque, hudební klub, pivnici, lékaře, kadeřnictví, nehtové studium a další služby. V bezprostřední blízkosti najdete také dvě tramvajové a dvě autobusové zastávky.

Kolej Generála Svobody - Šmeralova 12, Olomouc

Ubytování je nabízeno v podobě třílůžkových pokojů v buňkovém systému se sociálním zařízením pro dva pokoje. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem a najdete tu i ubytovací kancelář (hotel), kancelář referenky a ředitelství SKM UP. Na této koleji se nachází i hotelové kapacity.

Kolej J. L. Fischera – Šmeralova 10, Olomouc

Ubytování je nabízeno v podobě třílůžkových pokojů v buňkovém systému se sociálním zařízením pro dva pokoje. Kolej disponuje bezbariérovým přístupem s 8 pokoji a kuchyní pro tělesně hendikepované. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem a najdete tu sklad lůžkovin.

Kolej Bedřicha VáclavkaŠmeralova 8, Olomouc

Ubytování je nabízeno v podobě dvoulůžkových a třílůžkových pokojů v buňkovém systému se sociálním zařízením pro tři pokoje. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem a najdete tu i tělocvičnu a venkovní posezení s grilem

Kolej ŠmeralovaŠmeralova 6, Olomouc

Kolej nabízí ubytování ve dvoulůžkových, třlůžkových a čtyřlůžkových pokojích se společnou kuchyní a sociálním zařízením na patře. Celá kolej je pokryta WiFi signálem. Budova je propojena s menzou a nachází se zde kancelář referentky.

Kolej 17. listopadu - 17. listopadu 54, Olomouc

Kolej nabízí ubytování ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích se společnou kuchyní a sociálním zařízením na patře. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem (od 1.9.2018). Budova je propojena s menzou.

Kampus Neředín

V areálu se nachází čtyři koleje (jedna bezbariérová) a menza Neředín. Součástí kampusu je také Fakultu Tělesné kultury UP a Aplikační centrum BALUO.  V blízkosti najdete i Lékařskou fakultu a Fakultu zdravotních věd. K oběma fakultám se dá pohodlně během 10 - 15 minut dojet tramvají a autobusem. Stejně dlouho trvá cesta i do centra Olomouce, za 15 minut dojedete na hlavní nádraží. V areálu najdete také sportovní hřiště nebo venkovní šachy a další služby. Kampus je oblíbeným místem mezinárodních studentů, posluchačů Lékařské fakulty a Fakulty zdravotních věd.

Kolej Neředín I - tř. Míru 113, Olomouc

Čtyřpatrová budova s WiFI, ale bez výtahu nabízí ubytování v podobě třílůžkových pokojů v buňkovém systému se sociálním zařízením pro dva pokoje. Kolej se nachází v atraktivní lokalitě neředínského univerzitního kampusu v blízkosti menzy Neředín a Fakulty tělesné kultury UP.

Kolej Neředín IIU letiště 786, Olomouc

Šestipatrová budova o pěti samostatných vchodech (A, B, C, D, E), přičemž vchody A a E mají výtah. Kolej nabízí ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích buňkového typu. Každá buňka má čtyři nebo pět vybavených pokojů. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem (od 1.9.2018). V budově se nachází recepce a ubytovací kancelář.

Kolej Neředín III - U letiště 827, Olomouc

Šestipatrová budova o pěti samostatných vchodech (A, B, C, D, E), přičemž vchody A a E mají výtah. Kolej nabízí ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích buňkového typu. Každá buňka má čtyři nebo pět vybavených pokojů. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem (od 1.9.2018). Na kolejích se nachází sklad lůžkovin.

Kolej Neředín IV - U letiště 847, Olomouc

Šestipatrová budova o dvou samostatných vchodech (A, B). Vchod A má výtah. Kolej nabízí ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích buňkového typu. Každá buňka má čtyři nebo pět vybavených pokojů. Celá budova je pokryta WiFi signálem.

Jednotlivé koleje

Kolej Evžena Rošického - U Sportovní haly 4, Olomouc

Tato samostatná kolej nabízí ubytování ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích buňkového systému se sociálním zařízením pro dva pokoje. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem (od 1.9.2018). V budově se nacházejí dva výtahy. V blízkosti kolejí najdete mimo jiné i cyklostezku vhodnou pro in-line bruslení, dále hřiště na plážový volejbal. Nedaleký Akademik sport centrum UP zve na lukostřelnici nebo do Sportovní haly s univerzitní loděnicí. Samozřejmostí je posilovna a sauna. Do centra se dostanete během 10 minut chůze.

Kolej ChválkoviceNa Zákopě 26, Olomouc

Samostatná kolej ve Chválkovicích, jinak také naše „malá oáza klidu“ se nachází na kraji města. Kolej nabízí jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje buňkového typu. V areálu je možné zahrát si pétanque, najdete zde i sportovní hřiště nebo gril s posezením. Budova disponuje výtahem, kolárnou, posilovnou a ping-pongovou hernou. Prádelna je samozřejmostí.
Do centra vás za 10 minut doveze autobus. Vyrazit můžete i na kole po cyklostezce.

Srovnání služeb a vybavenosti na kolejích

Nabízené služby a vybavenost GS JLF BV Šm 17.l NI NII NIII NIV ER Chv  
bezbairérový přístup  
bezbariérové pokoje  
výtah A,E A,E A  
WiFi připojení k internetu ✔*  
kabelové připojení k internetu  
recepce s prodejem  
platby hotově  
platba kartou za ubytování NII NII NII  
hotelové ubytování  
buňkový systém  
WC a sprchy na chodbách  
společné kuchyňky  
kolárna  
prádelna  
PROFI prádelna BV BV BV BV BV NI NI NI NI  
vnitřní telefonní linka  
studovna  
TV místnost  
sklad prádla  
hudební místnost  
posilovna  
pingpongový stůl  
žehlička s prknem a vysavač  

Neředínské koleje II, III a IV mají výtah pouze ve vyznačených vchodech A a E

 ✔* WiFi k dispozici ve společných prostorách

 

GS: kolej Generála Svobody, JLF: kolej J. L. Fischera, BV: kolej Bedřicha Václavka, Šm: kolej Šmeralova, 17.l: kolej 17. listopadu, NI: kolej Neředín I, NII: kolej Neředín II, NIII: kolej Neředín III, NIV: kolej Neředín IV, ER: kolej Evžena Rošického, Chv: kolej Chválkovice

 

Internet: WiFi a pevné připojení

Připojení k internetu na UP je upraveno dokumentem: Pravidla užívání počítačových sítí a provozování programového vybavení Univerzity Palackého v Olomouci ze dne 27. listopadu 2015

WiFi bezdrátové připojení se postupně rozšiřuje na všechny koleje. Momentálně je pokryta většina kolejí - viz tabulka výše "Srovnání služeb a vybavenosti na kolejích". Postupem času budou pokryty další koleje.

Pevné připojení je k dispozici na všech kolejích UP (dočasně s vyjímkou koleje 17. listopadu). Studenti pro připojení potřebují vlastní kabely a switche. Pokoje jsou vždy vybaveny jednou zásuvkou. K připojení není nutné žádné uživatelské jméno, ani heslo. Z důvodu zabezpečení sítě je zakázáno připojovat do sítě routery.

 

Návod pro připojení k WiFi bezdrátové síti pro studenty a zaměstnance UP: Návody k WiFi připojení (EDUROAM). Bezdrátová síť WiFi EDUROAM je ve správě Centra výpočetní techniky UP. V případě nefunkčního připojení, hlaste závadu dle bodu 3) níže.

 

Nefunguje Vám internet? V případě problému s připojením doporučujeme:

1) ověřit, zda síťové rozhraní (WiFi nebo ethernet) na vašem zařízení (notebook, tablet, mobilní telefon, apod.) funguje (doma, nebo na jiném místě, případně u správce sítě na vaší fakultě). Výpadky služeb UP (WiFi, apod.) lze sledovat na https://portal.upol.cz/.

2) nahlásit problémové připojení na univerzitní helpdesk: helpdesk.upol.cz v případě, že připojení dle návodů nefunguje. Je nutné vybrat kategorii "Koleje - internet (WiFi - eduroam)" a doplnit tyto údaje: uživatelské jméno, místo výskytu problému (kolej, podlaží), čas a datum výskytu, používané zařízení (Windows 10, Android 8, iOS 11, apod.), co zařízení hlásí při pokusu o připojení, jestli připojení fungovalo dříve, (pokud ano, kdy)

3) osobně navštívit podporu KolejNET v případě problému s pevným připojením v úřední hodiny níže. Zde je i možnost pomoci při základním nastavením WiFi připojení k síti EDUROAM (jak vytvořit heslo a nastavit WiFi).

4) navštívit správce sítě Kolejí a menz v pracovní dny od 8:00 do 16:00, nebo kontaktovat CVT: Lenka Čeplová - 585631842, 585631839, lenka.ceplova@upol.cz.

 

Úřední hodiny KolejNETu

Každé pondělí v 16:00 - 18:00 na koleji Šmeralova (4. patro, studovna)

Každý čtvrtek v 18:45 - 20:45 na koleji Neředín I (bývalá vrátnice)

V případě problémů nebo dotazů můžete kontaktovat správce sítě na adrese kolejnet@upol.cz, nebo na telefonu 733 690 736, nebo přes Messenger.

Hlášení závad

Závady na kolejích můžete hlásit Online přes ubytovací systém ISKAM (slouží jako náhrada papírových knih závad na recepcích kolejí). Stručný návod.

Městské poplatky pro zahraniční studenty

Více informací naleznete na následujících stánkách:
Platba poplatku za komunální odpad ve statutárním městě Olomouci.

Platba poplatku za komunální odpad ve statutárním městě Olomouci v roce 2024

Zdravotní péče pro studenty

Ordinaci praktického lékaře, zubařskou i gynekologickou ordinaci na koleji J. L. Fischera (Šmeralova 10) mohou studenti UP v případě akutních potíží navštívit i bez registrace, vhodná je vždy předchozí telefonická domluva. V případě trvalejšího pobytu v Olomouci je možné se v ordinaci praktika MOJE AMBULANCE či v gynekologické ambulanci Amgynola trvale zaregistrovat s tím, že registrace u dosavadního doktora zanikne. Zubní ordinace na kolejích momentálně nové trvalé pacienty nenabírá.

Ordinace praktického lékaře

Ordinace dorostového lékaře pro studenty UP

Zdravotní péče pro studenty UP

Ordinace praktického lékaře,  která má na koleji J. L. Fischera v bloku B samostatný vchod zvenku je otevřena od pondělí do pátku od 7:00 do 13:00 vyjma čtvrtka, kdy je v provozu od 13:00 do sedmi večer. S akutním problémem mohou studující na UP ordinaci navštívit, aniž by zde byli registrováni. „Pokud se k nám student nepřeregistruje, bude jeho ošetření vedeno jako nepravidelná péče a zůstává v péči svého praktika,“ upřesňuje za MOJI AMBULANCI, a. s., Ing. Petr Kotolan s tím, že je vždy lépe nejprve se telefonicky domluvit na čísle 581 074 200.

Ordinační doba:

Po 13:00 – 19:00
Út  07:00 – 13:00
St  07:00 – 13:00
Čt  13:00 – 19:00
Pá  07:00 – 13:00

Telefon: 581 074 200
Šmeralova 10, 772 00 Olomouc (areál kolejí a menz – kolej J. L. Fischera, blok B, 1. n. p., samostatný vchod zvenku)

Ordinaci praktického lékaře mohou navštívit i zahraniční studenti Univerzity Palackého. „Důležité je, aby měli řádné zdravotní pojištění pro ČR, na komerční zdravotní pojištění je nemůžeme ošetřit. Samozřejmě by měli ideálně přijít s překladatelem nebo alespoň doprovodem, který bude schopen relevantně přeložit doktorovi problém zahraničního studenta,“ doplnil Kotolan.

Při závažných akutních zdravotních potížích je doporučeno obrátit se přímo na Oddělení urgentního příjmu (URGENT) Fakultní nemocnice Olomouc, které pracuje v nepřetržitém provozu, či na lékařskou pohotovost. Pouze v případech vážné poruchy zdraví (porucha vědomí, porucha dechu a krevního oběhu, velká krevní ztráta, úraz) či při přímém ohrožení lidského života je potřeba kontaktovat přímo tísňovou linku Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje vytočením čísla 155.

 

Zubní ordinace

V případě nenadálého problému je na koleji J. L. Fischera možno po předchozí telefonické domluvě navštívit také zubařku. „V rámci snahy o hladký průběh ošetření pacientů jak registrovaných, tak neregistrovaných, opravdu prosíme nejdříve o telefonní kontakt s naší ordinací,“ podotýká zubní lékařka MDDr. Karolína Večeřová s tím, že rámci akutní péče nezůstane po ošetření pacient v ordinaci trvale registrován, stejně jako po ošetření na jiné zubní pohotovosti.

Možnost registrace pro preventivní péči aktuálně ordinace z kapacitních důvodů nenabízí. „Momentálně nové pacienty nenabíráme, v případě zájmu o registraci na našem pracovišti evidujeme zájemce do pořadníku a v případě volnější kapacity je obtelefonováme,“ doplnila lékařka.

Ordinační doba:

Po 7:00 – 16:00
Út  7:00 – 14:00
St  7:00 – 17:00
Čt  13:00 – 17:00
Pá  7:00 – 11:00

MDDr. Karolína Večeřová
Šmeralova 10, 772 00 Olomouc (areál kolejí a menz – kolej J. L. Fischera)
tel.: 722 947 407

Také zubní ordinaci mohou v případě akutních potíží navštívit i zahraniční studenti UP. „Studenti v rámci Evropy mají možnost nechat si zřídit u jakékoliv zdravotní pojišťovny v ČR pojištění pro akutní ošetření. Často nás navštěvují zahraniční studenti s cestovním či jiným typem pojištění a jsou překvapeni, že si ošetření musí hradit a následně proplacení teprve vykomunikovat se svou nasmlouvanou zdravotní pojišťovnou,“ upřesnila Večeřová a dodala, že v ordinaci mají nasmlouvány všechny české zdravotní pojišťovny.

Mimo ordinační hodiny lze v akutních případech využít Zubní pohotovost Fakultní nemocnice Olomouc.

 

Gynekologická ambulance Amgynola s.r.o.

Studentkám je na kolejích k dispozici i gynekologické ambulance. „V případě obtíží jsme schopni ošetřit i neregistrované pacientky, ale je u nás možná i registrace pro pravidelné preventivní kontroly. Změna registrace u gynekologa je možná jednou za tři měsíce,“ upřesňuje za ambulanci Amgynola MUDr. Veronika Lattová.

Ordinační doba:

Út  12:00 – 16:00
St  12:00 – 18:00
Čt   8:00 – 16:00

MUDr. Veronika Lattová a MUDr. Jaroslav Klát, Ph.D.
Šmeralova 10, 772 00 Olomouc (areál kolejí a menz – kolej J. L. Fischera)
E-mail: info@amgynola.cz
Telefon: +420 727 988 911
www.amgynola.cz

Také gynekologie je schopna ošetřit zahraniční studentky. „Při běžném zdravotním pojištění mají nárok na akutní péči, potřebují pouze potvrzení od zdravotní pojišťovny. Studentky mimo EU mají většinou sjednán jiný typ pojištění, ošetření si hradí v hotovosti a je jim následně proplaceno jejich pojišťovnou,“ dodala Veronika Lattová.

Masážní studio či psychoporadenství

Kromě lékařských ordinací je možné na koleji J. L. Fischera využít i služby Masážního studia OK, které nabízí léčebné a relaxační masáže, diagnostiku zdravotního stavu či fytoterapii.

Provozní doba: dle telefonického objednání.

Kristína Ondraszková
Šmeralova 10, 772 00 Olomouc (areál kolejí a menz – kolej J. L. Fischera)
tel.: 603 279 974

V případě duševní nepohody využijte rozcestník psychologického a psychoterapeutické poradenství na Univerzitě Palackého.

Veškeré podrobnosti naleznete na webu SKM v sekci Zdravotní péče pro studenty.

Nastavení cookies a ochrany soukromí

Na našich webových stránkách používáme soubory cookies a případné další síťové identifikátory, které mohou obsahovat osobní údaje (např. jak procházíte naše stránky). My a někteří poskytovatelé námi využívaných služeb, máme k těmto údajům ve Vašem zařízení přístup nebo je ukládáme. Tyto údaje nám pomáhají provozovat a zlepšovat naše služby. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas. Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat (odkaz najdete v patě stránek).

(Technické cookies nezbytné pro fungování stránek. Neobsahují žádné identifikační údaje.)
(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)