ŽÁDOSTI O KOLEJE PRO AKADEMICKÝ ROK 2024/2025

Čtvrtek 18. duben 2024, 16:38

Od 13. května je pozastavena možnost rezervací lůžek na kolejích Univerzity Palackého pro aktuální studující UP. Zbývající volná místa jsou dočasně vyblokována pro studenty nově nastupující na olomouckou univerzitu. Od srpna 2024 bude opět umožněna rezervace konkrétního místa i pro vyšší ročníky. Podrobnosti v aktualitě na webu SKM.

Stávající studenti UP (ubytovaní i neubytovaní) a studenti již přijatí do 1. ročníku ke studiu pro ak. rok 2024/2025 mohou od 24. 4. 2024 podávat žádosti o ubytování na kolejích.

• Do 6. 5. 2024 si budou moci přednostně vytvořit rezervaci aktuálně ubytovaní studenti, a sice pouze na svůj stávající pokoj.
  • Od 7. 5. 2024 pak bude umožněno všem studentům (s kladně vyřízenou žádostí) vytvořit si rezervaci na kterékoli koleji a libovolném neobsazeném místě, pouze do vyčerpání ubytovací kapacity.

Studenti podávají žádosti elektronickou formou v ubytovacím systému ISKAM. Stávající studenti postupují přes přihlášení k Portálu UP, pak "dlaždice" Koleje/ISKAM. Studenti nastupující do prvních ročníků se přihlašují přímo na adrese https://iskam.upol.cz (použijí menu "Odkazy" a "Přihlášení uchazečů"). Podrobnější informace o ubytovacím řízení (jak podat žádost, zvolit pokoj, zaplatit atd.) jsou k dispozici v návodu.

Nutnou podmínkou pro pevnou rezervaci místa je uhrazení ubytovací jistoty v plné výši a podepsání Smlouvy o ubytování do 14 dnů od vytvoření rezervace. Oboje může student provést online v systému ISKAM. Student má možnost podepsat Smlouvu o ubytování fyzicky v kanceláři referentky koleje, ale pouze v opodstatněných případech.

V případě, že student Smlouvu o ubytování nepodepíše do 14 dnů od vytvoření rezervace, bude jeho rezervace zrušena (a to i v případě uhrazené ubytovací jistoty).

Ubytovat se na koleje je možno pouze v pracovní dny v úřední hodiny. Výjimkou je tzv. „ubytovací neděle“, která proběhne 22. 9. 2024 a je nejzazším termínem zahájení ubytování.

Na koleje Generála Svobody, Šmeralova a 17. listopadu se lze ubytovat nejdříve 6. 9. 2024 (dřívější datum nástupu nelze zvolit).

Na kolej E. Rošického a Chválkovice se lze ubytovat nejdříve 9. 9. 2024 (dřívější datum nástupu nelze zvolit).