Rezervace pokojů jsou dočasně vyhrazeny pro první ročníky

Úterý 14. květen 2024, 15:29 – Text: (gsd)

Od pondělí 13. května je pozastavena možnost rezervací lůžek na kolejích Univerzity Palackého pro aktuální studující UP. Zbývající volná místa jsou dočasně vyblokována pro studenty nově nastupující na olomouckou univerzitu. Po uspokojení první vlny poptávky budou rezervace znovu uvolněny.

V předchozích dnech měli všichni studující Univerzity Palackého možnost elektronicky zažádat o koleje na nadcházející akademický rok a vytvořit si rezervaci na konkrétní pokoj. Nyní jsou rezervace pro studující vyšších ročníků pozastaveny, do pořadníku však mohou poslat žádost o ubytování, v systému zůstane dočasně jako „nerozhodnutá“.

Podat žádost o ubytování na kolejích Univerzity Palackého a následně si vytvořit rezervaci nyní mohou studenti nastupující na Univerzitu Palackého v akademickém roce 2024/25, kteří se přihlašují na adrese iskam.upol.cz (použijí menu „Odkazy“ a „Přihlášení uchazečů“).

Podrobnosti k žádostem o koleje a rezervacím jsou uvedeny na webu Správy kolejí a menz UP.

Od srpna 2024 bude opět umožněna rezervace konkrétního místa i pro vyšší ročníky na místa studentů, kteří nepotvrdili nebo zrušili svoji rezervaci. Stav žádosti změní označení z "nerozhodnutá" na "uspokojená" a je potřeba co nejdříve provést rezervaci konkrétního místa, uhradit ubytovací jistotu a podepsat Smlouvu o ubytování.