Od března bude na kolejích bezpečněji

Pátek 18. únor 2022, 14:02

I přes veškerou snahu a obezřetnost pracovníků Správy kolejí a menz bohužel v minulosti docházelo k případům, kdy do prostor kolejí vnikly nežádoucí osoby. K tomu, aby bylo na kolejích bezpečněji, tak přispěje nový režim vstupu ubytovaných studentů do vybraných budov pomocí karet ISIC, případně modrých univerzitních identifikačních karet. Do budovy kolejí tak bude moci vstoupit jen osoby, které jsou tam ubytované, ostatní budou moci vstupovat v režimu pro návštěvy.

Přístup do kolejí na kartu se už druhý rok osvědčuje v neředínském kampusu, nově se tento systém rozšíří na Koleje Generála Svobody, Kolej J. L. Fischera, Kolej 17. listopadu a Kolej B. Václavka. Čtečky budou umístěny ve vchodech v prostoru mezi dvojími dveřmi. Ostatní objekty budou po zkušebním provozu zabezpečeny stejným způsobem.

Návštěvy bez karty, které jsou z důvodu covidu-19 aktuálně zakázány, budou muset po zrušení tohoto opatření zvonit na recepční.

„Věříme, že tento systém bude fungovat k oboustranné spokojenosti a že přispěje ke zvýšení pocitu bezpečí ubytovaných studentů na kolejích,“ uvedl ředitel SKM Libor Kolář. Další výhodou nového systému je, že bude možné na koleje bez problémů vstupovat i v čase, kdy dosud recepční prováděli noční obchůzku. Případné dotazy či nejasnosti zodpoví ubytovaným recepční nebo referentka ubytování jednotlivých kolejích.

Od 1. března 2022 bude možné vstupovat pouze přes ISIC/identifikační karty na tyto koleje:

Koleje Generála Svobody:
vstup volný: 7:00–16:00 hod., pondělí–pátek