Lednový den otevřených dveří: Oběd v menze i prohlídky pokojů

Foto: Vojtěch Duda
Pondělí 16. leden 2023, 15:00 – Text: (gsd)

Při příležitosti lednového Dne otevřených dveří UP zpřístupnily v sobotu 14. ledna 2023 své prostory zájemcům o studium i široké veřejnosti stejně jako v prosinci také koleje a menzy Univerzity Palackého.

Od devíti hodin ráno do dvou odpoledne byly v menze Šmeralova prezentovány možnosti stravování a ubytování, včetně možnosti prohlídky ukázkových pokojů, které olomoucká univerzita nabízí svým studentům.

Na oběd za přijatelnou cenu pak v čase 11:00 až 14:00 hodin pozvala sousedící hlavní menza. Stačilo si zakoupit stravenku a následně ji směnit za menu s polévkou. Na tuto sobotu připravila menza menu, které je v průběhu roku nejoblíbenější. Navštívit bylo možno také originální bistra FreshUP, která byla pro návštěvníky dne otevřených dveří o víkendu výjimečně v provozu na přírodovědecké, pedagogické a filozofické fakultě od 9:00 do 14:00 hodin.