Koleje a menzy vás vítají v novém akademickém roce

Pondělí 23. září 2024, 16:12

Milé studentky, milí studenti, naši vážení klienti a klientky,

vítejte v novém akademickém roce na kolejích a v menzách Univerzity Palackého v Olomouci. Povodně, které v předchozích dnech zasáhly republiku, budovy naší univerzity naštěstí přímo nezasáhly, a tak se vám, stejně jako doposud, budeme od prvních dnů snažit vytvořit co nejlepší a nejpříjemnější podmínky pro vaše studium. A to, ať už jste našimi nováčky či se k nám po prázdninách vracíte.

Stravování

V našich menzách vám pro pravidelnou a vyváženou stravu můžeme nabídnout širokou škálu pokrmů včetně bezlepkových i vegetariánských či veganských. Každý všední den si můžete vybrat z několika jídel, a to i týden předem prostřednictvím objednávkového systému. Hned v prvním týdnu zimního semestru je pro vás v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje na UP v menzách připravena rozšířená nabídka bezmasých jídel.

Jako studenti UP máte cenu za jídlo sníženou o státní dotaci. Naše jídelny na 17. listopadu, v Holici, Neředíně, na rektorátu i lékařské fakultě jsou tady pro vás. Pokud budete mít jakékoli připomínky, neváhejte nám dát vědět v online knize přání a stížností, pokusíme se udělat maximum pro zvýšení vaši spokojenosti.

K dispozici jsou vám také bistra FreshUP, kde můžete zakoupit řadu námi vyrobených pokrmů, a to v budovách právnické, přírodovědecké, pedagogické a filozofické fakulty i v areálu Holice. Ve všech je od prázdnin možno platit i platební kartou a dobíjet ISIC.

Všechny potřebné informace o stravování najdete na našich stránkách v sekci menzy, novinky, aktuální informace či informace o změně otevírací doby najdete vždy na hlavním webu SKM či na Facebooku a Instagramu menz a kolejí.

Ubytování

Pro naše studující zajišťujeme také pohodlné ubytování v 11 budovách kolejí UP, které se snažíme udržovat v co nejlepším stavu a jejichž vybavení neustále rozšiřujeme. V řadě z nich můžete využít společné kuchyňky, studovny, prádelnu, hudební místnost, posilovnu či pingpongový stůl.

Přes prázdniny došlo k řadě úprav a rekonstrukcí. Na kolejích Generála Svobody je nová moderní recepce, čtyři nově rekonstruované kuchyňky a vymalovány jsou všechny pokoje v 1. a 2. patře. Na koleji Evžena Rošického vznikly čtyři nové apartmány a veškeré osvětlení bylo modernizováno na LED zdroje. Na kolejích B. Václavka v bloku C jsou tři nové výtahy a opravena studovna v suterénu, blok A je kompletně nově vymalován a v přízemí má novou kuchyňku. Na koleji Šmeralova je nově řízeno osvětlení chodeb a vyměněna světla na záchodech a v koupelnách. Neředín I má vymalovány pokoje, do všech je nyní rozšířena elektrická požární signalizace. Ve Chválkovicích je nové osvětlení vstupní chodby a studoven.

Na koleji Šmeralova, B. Václavka, Generála Svobody, J. L. Fischera a v Neředíně budou během září instalovány potravinové automaty, které jsou již nyní k dispozici na kolejích Evžena Rošického a Chválkovice.

K dispozici jsou vám na koleji J. L. Fischera (Šmeralova 10) také ordinace praktika, zubařky či gynekologa.

Vše o ubytování na UP včetně přehledného srovnání služeb a vybavenosti budov naleznete na webu SKM v sekci koleje. Pokud budete mít při pobytu na kolejích jakýkoliv problém, obraťte se na referentku nebo vedoucí vaší koleje. Rádi vám poradí i studující z Kolejní rady UP.

Informování

V jedenácti budovách našich kolejí je vás ubytováno přes čtyři a půl tisíce studujících, v šesti menzách UP obsluhujeme za všední den okolo 3 500 strávníků. Informace o novinkách, změnách či případných nevyhnutelných omezeních provozu se dozvíte na našich informačních kanálech, sledujte proto prosím web, Facebook či Instagram Správy kolejí a menz UP. V případě potřeby navíc obesíláme ubytované studující e-mailem a provozní informace vždy vyvěšujeme v budovách kolejí a menz.

Vážení studující, přejeme vám s celým kolektivem dvou set zaměstnanců a zaměstnankyň Správy kolejí a menz UP úspěšné studium a spokojený pobyt v Olomouci.

Libor Kolář
ředitel Správy kolejí a menz UP