COVID: 50% sleva na ubytování

Pátek 23. říjen 2020, 20:00 – Text: skm

Vážení studenti,

situace ohledně COVID krize se vyvíjí každý den. Přestože se UP ve svých rozhodnutích na téma opatření ohledně výuky a ubytování v nouzovém stavu nutně opírá o předchozí rozhodnutí vlády, za SKM vám na téma kolejného sdělujeme toto:

Studenti, kteří se budou chtít z kolejí odhlásit (= předat vyklizený pokoj a ukončit Ubytovací smlouvu), zaplatí kolejné pouze do konce října a další ustanovení Ubytovací smlouvy se na ně vztahovat nebude. V tomto případě není v budoucnu stejný pokoj garantován.

 

Studenti, kteří si budou chtít nechat na pokoji své věci a pokoj si nadále ponechat, mají možnost čerpat slevu z ubytování ve výši 50% od listopadu 2020 do odvolání za této podmínky: pošlou, či odevzdají klíče u své referentky do depozitu do konce října 2020.

 

Adresy pro odesílání klíčů:

  • studenti z kolejí Neředín a E. Rošického:

recepce koleje Neředín 2

U letiště 786/14

77900 Olomouc

 

  • studenti z kolejí Šmeralova, 17. listopadu, B. Václavka

recepce koleje Šmeralova

Šmeralova 1084/6

77900 Olomouc

 

  • studenti z kolejí Generála Svobody, J. L. Fischera, Chválkovice

recepce koleje Generála Svobody

Šmeralova 1122/12

77900 Olomouc

 

Další rozhodnutí ohledně ubytování na kolejích připravujeme a budeme je komunikovat až na základě rozhodnutí vedení UP a fakult UP.

 

Děkujeme za pochopení této výjimečné situace.

 

OTÁZKY A ODPOVĚDI

V bodech níže najdete odpovědi na časté otázky, které se objevily na univerzitním a SKM Facebooku.

ODEVZDÁNÍ KLÍČŮ má tyto důvody:

1) z vládního nařízení nám plyne povinnost, abychom zajistili, že na kolejích zůstávají pouze studenti, na které se vztahuje výjimka (medici, zahraniční studenti, apod.),

2) z minulého opatření ze začátku roku 2020 se našli studenti, kteří zneužili systému plovoucího měsíce tak, že bydleli na černo,

3) hygiena po nás při první vlně chtěla seznamy studentů na kolejích, ale nebylo možné rychle zjistit počty ubytovaných.

Ještě jedna poznámka k vrácení klíčů. Studenti, kteří se budou chtít z kolejí odhlásit, musí předat vyklizený pokoj a ukončit Ubytovací smlouvu. Mají za povinnost navštívit svoji referentku v rámci úředních hodin. Zde samozřejmě platí, že ve specifických případech (karanténa studenta, lockdown na Slovensku apod.) se lze s ní spojit telefonicky, či po e-mailu.

Studenti, kteří si budou chtít nechat na pokoji své věci a pokoj si nadále ponechat, mohou odevzdat klíče přímo na vrátnici pro svou kolej.

 

JIŽ ZAPLACENÝ LISTOPAD

Za splněných podmínek se bude účtovat pouze 50%.

 

UKONČENÍ UBYTOVÁNÍ V LISTOPADU

Bude se platit pouze za listopad bez žádných jiných poplatků. Další měsíce budou upřesněny dle situace.

 

PŘÍSTUP NA KOLEJE

Koleje nejsou zamčené a vyzvednutí věcí je samozřejmě možné, stačí se nahlásit na recepci, za jakým účelem jdete na kolej. Zde samozřejmě platí, že ve specifických případech (karanténa studenta, lockdown na Slovensku apod.) se lze s ní spojit telefonicky, či po e-mailu.

Studenti, kteří si budou chtít nechat na pokoji své věci a pokoj si nadále ponechat, mohou odevzdat klíče přímo na vrátnici své koleje.

 

POPLATEK ZA LAMPIČKY A LEDNICE

Odpuštění ročního poplatku ve výši 120,- Kč je možné při ukončení ubytování v říjnu 2020.

Jedná se o individuální odpuštění, kdy je nutné požádat svou referentku.

 

KRÁTKODOBÉ UBYTOVÁNÍ

Ubytování na kolejích je možné v rámci studijních povinností a v souladu s vládními nařízeními.

Zpět