Kampus Envelopa

V areálu se nachází pět kolejí (tři bezbariérové), menza 17. listopadu a Šmeralova. Součástí kampusu je také Přírodovědecká a Právnická fakulta UP. V těsné blízkosti najdete Pedagogickou, Filozofickou a Cyrilometodějskou teologickou fakultu UP. Centrum města je vzdálené cca 5 minut jízdy tramvají nebo pěšky. Z nádraží jste v kampusu po 15 minutách chůze, případně za 5 minut tramvají. V kampusu dále najdete i tři sportovní hřiště (antuka, asfalt), venkovní šachy, pétanque, hudební klub, pivnici, lékaře, kadeřnictví, nehtové studium a další služby. V bezprostřední blízkosti najdete také dvě tramvajové a dvě autobusové zastávky.

Kolej Generála Svobody - Šmeralova 12, Olomouc

Ubytování je nabízeno v podobě třílůžkových pokojů v buňkovém systému se sociálním zařízením pro dva pokoje. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem a najdete tu i ubytovací kancelář (hotel), kancelář referenky a ředitelství SKM UP. Na této koleji se nachází i hotelové kapacity.

Kolej J. L. Fischera – Šmeralova 10, Olomouc

Ubytování je nabízeno v podobě třílůžkových pokojů v buňkovém systému se sociálním zařízením pro dva pokoje. Kolej disponuje bezbariérovým přístupem s 8 pokoji a kuchyní pro tělesně hendikepované. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem a najdete tu sklad lůžkovin.

Kolej Bedřicha VáclavkaŠmeralova 8, Olomouc

Ubytování je nabízeno v podobě dvoulůžkových a třílůžkových pokojů v buňkovém systému se sociálním zařízením pro tři pokoje. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem a najdete tu i tělocvičnu a venkovní posezení s grilem

Kolej ŠmeralovaŠmeralova 6, Olomouc

Kolej nabízí ubytování ve dvoulůžkových, třlůžkových a čtyřlůžkových pokojích se společnou kuchyní a sociálním zařízením na patře. Celá kolej je pokryta WiFi signálem. Budova je propojena s menzou a nachází se zde kancelář referentky.

Kolej 17. listopadu - tř. 17. listopadu 54, Olomouc

Kolej nabízí ubytování ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích se společnou kuchyní a sociálním zařízením na patře. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem (od 1.9.2018). Budova je propojena s menzou.

Kampus Neředín

V areálu se nachází čtyři koleje (jedna bezbariérová) a menza Neředín. Součástí kampusu je také Fakultu Tělesné kultury UP a Aplikační centrum BALUO.  V blízkosti najdete i Lékařskou fakultu a Fakultu zdravotních věd. K oběma fakultám se dá pohodlně během 10 - 15 minut dojet tramvají a autobusem. Stejně dlouho trvá cesta i do centra Olomouce, za 15 minut dojedete na hlavní nádraží. V areálu najdete také sportovní hřiště nebo venkovní šachy a další služby. Kampus je oblíbeným místem mezinárodních studentů, posluchačů Lékařské fakulty a Fakulty zdravotních věd.

Kolej Neředín I - tř. Míru 113, Olomouc

Čtyřpatrová budova s WiFI, ale bez výtahu nabízí ubytování v podobě třílůžkových pokojů v buňkovém systému se sociálním zařízením pro dva pokoje. Kolej se nachází v atraktivní lokalitě neředínského univerzitního kampusu v blízkosti menzy Neředín a Fakulty tělesné kultury UP.

Kolej Neředín IIU letiště 786, Olomouc

Šestipatrová budova o pěti samostatných vchodech (A, B, C, D, E), přičemž vchody A a E mají výtah. Kolej nabízí ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích buňkového typu. Každá buňka má čtyři nebo pět vybavených pokojů. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem (od 1.9.2018). V budově se nachází recepce a ubytovací kancelář.

Kolej Neředín III - U letiště 827, Olomouc

Šestipatrová budova o pěti samostatných vchodech (A, B, C, D, E), přičemž vchody A a E mají výtah. Kolej nabízí ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích buňkového typu. Každá buňka má čtyři nebo pět vybavených pokojů. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem (od 1.9.2018). Na kolejích se nachází sklad lůžkovin.

Kolej Neředín IV - U letiště 847, Olomouc

Šestipatrová budova o dvou samostatných vchodech (A, B). Vchod A má výtah. Kolej nabízí ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích buňkového typu. Každá buňka má čtyři nebo pět vybavených pokojů. Celá budova je pokryta WiFi signálem.

Jednotlivé koleje

Kolej Evžena Rošického - U Sportovní haly 4, Olomouc

Tato samostatná kolej nabízí ubytování ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích buňkového systému se sociálním zařízením pro dva pokoje. Celá kolej je pokrytá WiFi signálem (od 1.9.2018). V budově se nacházejí dva výtahy. V blízkosti kolejí najdete mimo jiné i cyklostezku vhodnou pro in-line bruslení, dále hřiště na plážový volejbal. Nedaleký Akademik sport centrum UP zve na lukostřelnici nebo do Sportovní haly s univerzitní loděnicí. Samozřejmostí je posilovna a sauna. Do centra se dostanete během 10 minut chůze.

Kolej ChválkoviceNa Zákopě 26, Olomouc

Samostatná kolej ve Chválkovicích, jinak také naše „malá oáza klidu“ se nachází na kraji města. Kolej nabízí jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje buňkového typu. V areálu je možné zahrát si pétanque, najdete zde i sportovní hřiště nebo gril s posezením. Budova disponuje výtahem, kolárnou, posilovnou a ping-pongovou hernou. Prádelna je samozřejmostí.
Do centra vás za 10 minut doveze autobus. Vyrazit můžete i na kole po cyklostezce.

Ubytovna Vančurova - Vančurova 2, Olomouc

Ubytování v centru města v blízkosti parku. Slouží pouze k ubytování zaměstnanců a hostů UP. Půdní vestavba s výtahem ve 4. patře. Garsoniéry a byty jsou standardně vybaveny, televize je samozřejmostí.K dispozici je připojení k WiFi.

Srovnání služeb a vybavenosti na kolejích

Nabízené služby a vybavenost GS JLF BVC Šm 17.l NI NII NIII NIV ER Chv Van
bezbairérový přístup
bezbariérové pokoje
výtah A,E A,E A
WiFi připojení k internetu ✔*
kabelové připojení k internetu
recepce s prodejem
platby hotově
platba kartou za ubytování NII NII NII
hotelové ubytování
buňkový systém
WC a sprchy na chodbách
společné kuchyňky
kolárna
prádelna s možností sušení
vnitřní telefonní linka
studovna
TV místnost
sklad prádla
hudební místnost
posilovna
pingpongový stůl
žehlička s prknem a vysavač

Neředínské koleje II, III a IV mají výtah pouze ve vyznačených vchodech A a E

 ✔* WiFi k dispozici ve společných prostorách

GS: kolej Generála Svobody, JLF: kolej J. L. Fischera, BVC: kolej Bedřicha Václavka, Šm: kolej Šmeralova, 17.l: kolej 17. listopadu, NI: kolej Neředín I, NII: kolej Neředín II, NIII: kolej Neředín III, NIV: kolej Neředín IV, ER: kolej Evžena Rošického, Chv: kolej Chválkovice, Van: ubytovna Vančurova

 

Internet: WiFi a pevné připojení

Připojení k internetu na UP je upraveno dokumentem: Pravidla užívání počítačových sítí a provozování programového vybavení Univerzity Palackého v Olomouci ze dne 27. listopadu 2015

WiFi bezdrátové připojení se postupně rozšiřuje na všechny koleje. Momentálně je pokryta většina kolejí - viz tabulka výše "Srovnání služeb a vybavenosti na kolejích". Postupem času budou pokryty další koleje.

Pevné připojení je k dispozici na všech kolejích UP. Studenti pro připojení potřebují vlastní kabely a switche. Pokoje jsou vždy vybaveny jednou zásuvkou. K připojení není nutné žádné uživatelské jméno, ani heslo. Z důvodu zabezpečení sítě je zakázáno připojovat do sítě routery.

 

Návod pro připojení k WiFi bezdrátové síti pro studenty a zaměstnance UP: Návody k WiFi připojení (EDUROAM). Bezdrátová síť WiFi EDUROAM je ve správě Centra výpočetní techniky UP. V případě nefunkčního připojení, hlaste závadu dle bodu 3) níže.

 

Nefunguje Vám internet? V případě problému s připojením doporučujeme:

1) ověřit, zda síťové rozhraní (WiFi nebo ethernet) na vašem zařízení (notebook, tablet, mobilní telefon, apod.) funguje (doma, nebo na jiném místě, případně u správce sítě na vaší fakultě). Výpadky služeb UP (WiFi, apod.) lze sledovat na https://portal.upol.cz/.

2) osobně navštívit podporu KolejNET v případě problému s pevným připojením v úřední hodiny níže. Zde je i možnost pomoci při základním nastavením WiFi připojení k síti EDUROAM (jak vytvořit heslo a nastavit WiFi).

3) nahlásit problémové připojení na univerzitní helpdesk: helpdesk.upol.cz v případě, že připojení dle návodů nefunguje. Je nutné vybrat kategorii "Koleje - internet (WiFi - eduroam)" a doplnit tyto údaje: uživatelské jméno, místo výskytu problému (kolej, podlaží), čas a datum výskytu, používané zařízení (Windows 10, Android 8, iOS 11, apod.), co zařízení hlásí při pokusu o připojení, jestli připojení fungovalo dříve, (pokud ano, kdy)

4) navštívit správce sítě Kolejí a menz v pracovní dny od 8:00 do 16:00, nebo kontaktovat CVT: Lenka Čeplová - 585631842, 585631839, lenka.ceplova@upol.cz.

 

Úřední hodiny KolejNETu

Každé pondělí v 18:00 - 20:00 na koleji Šmeralova (4. patro, studovna)

Každou středu v 18:00 - 20:00 na koleji Neředín I (bývalá vrátnice)

V případě problémů nebo dotazů můžete kontaktovat správce sítě na adrese kolejnet@upol.cz, nebo na telefonu 733 690 736.

Zdravotní péče pro studenty

Ordinace dorostového lékaře pro studenty UP

K 31. 12. 2019 ukončila paní MUDr. Ševčíková svou soukromou praxi a ordinace je aktuálně uzavřena. Vzniklou situaci považujeme za přechodnou a snažíme se ji řešit jak na úrovni vedení SKM, tak na úrovni vedení UP.

 

Zubní ordinace

MDDr. Karolína Večeřová
Šmeralova 10, 772 00 Olomouc (areál kolejí a menz – kolej J. L. Fischera)
tel.: 722 947 407
Akutní pacienty po telefonickém objednání ošetříme: od 7:30 do 8:30.
V nepřítomnosti lékaře: KÚČOCH - FN Olomouc, I. P. Pavlova 185/6 , tel.: 585 851 111 (otevřeno 24 hodin)

Gynekologická ambulance Amgynola s.r.o.

MUDr. Veronika Lattová a MUDr. Jaroslav Klát, Ph.D.
Šmeralova 10, 772 00 Olomouc (areál kolejí a menz – kolej J. L. Fischera)
E-mail: info@amgynola.cz
Telefon: +420 727 988 911
www.amgynola.cz

Ordinační doba:
Úterý od 12:00 do 16:00
Středa od 12:00 do 18:00
Čtvrtek od 8:00 do 16:00

Poskytujeme péči o ženy všech věkových kategorií v celém spektru diagnóz.

Masážní studio OK

Kristína Ondraszková
Šmeralova 10, 772 00 Olomouc (areál kolejí a menz – kolej J. L. Fischera)
tel.: 603 279 974
http://masazni-studio-ok.webnode.cz

Nabízíme: léčebné a relaxační masáže, diagnostiku vašeho zdravotního stavu, fytoterapie.
Provozní doba: dle telefonického objednání.