Kdo jsme

Statut Správy kolejí a menz univerzity Palackého v Olomouci

Jsme účelové zařízení UP, do jehož hlavní činností spadá ubytování a stravování studentů a zaměstnanců UP. Do doplňkové činností se řadí ubytování, stravování, catering a pronájem pro širokou veřejnost.

Naše poslání

Naším posláním je podpořit studenty při studiu v Olomouci. Snažíme se zajistit komfort hodný řádného studia v rámci kolejí a menz. Studenti si mohou najít vhodné prostředí pro studium v našich studovnách a jiných klidových zónách. Podporujeme zdravý životní styl: v některých budovách máme stolní tenis, posilovny, ve všech budovách máme kolárny

Naše mise: „Dobré místo pro studium a život“

Proč si vybrat nás

Ubytování a stravování nabízíme v těsné blízkosti fakult, nebo v klidných lokalitách. Většina kolejí se nachází u menz kousek od centra města. Součástí kampusu jsou venkovní a krytá sportoviště. Koleje nabízejí podmínky pro studium (studovny, rychlé připojení k internetu, mezinárodní studenti) a zázemí (posilovny, prádelny, TV místnosti). Levné stravování v menzách a doplňkový prodej na recepcích téměř nonstop jsou samozřejmostí. Nabízíme i koleje s bezbariérovým přístupem a pokoji.

Komu nabízíme naše služby

Naše služby jsou určeny především studentům a zaměstnancům Univerzity Palackého. Snažíme se vždy vyjít vstříc i studentům jiných vysokých a středních škol (vždy s minimálním věkem 18 let). Široké veřejnosti a jiným subjektům nabízíme ubytování, stravování, catering a pronájem při volných kapacitách jako doplňkovou činnost.

Rekonstrukce menzy 17. listopadu

Plánovaná rekonstrukce hlavní menzy 17. listopadu bude probíhat od května do září 2018. Rekonstrukce se bude týkat celé budovy a technologií (půdorys nově navržené menzy). V pátek 27. dubna 2018 máte poslední možnost, kdy si můžete zajít na jídlo do menzy 17. listopadu. Celková rekonstrukce bude probíhat od pondělí 30. dubna 2018 do září.

• 27. dubna 2018 je/byla poslední možnost využít služeb menzy 17. listopadu.
  • v září 2018 vás rádi uvítáme v novém prostředí menzy 17. listopadu

Po dobu rekonstrukce je možné se stravovat v menze Šmeralova na stejnojmenné koleji.

Pro zajímavost, smlouva včetně příloh čítá přes 250 stran. Informace k veřejné zakázce naleznete zde: https://zakazky.upol.cz/contract_display_2811.html

Generálním dodavatelem je firma VW WACHAL a.s.

Fakturační údaje

Univerzita Palackého v Olomouci